• Київ,
    Вознесенський узвіз, 23а
  • Пн-Пт: 9:00-18:00

  • Сб, Нд – Вих.

Огляд тендерів. Вибір будівельних держзакупівель.

Сьогодні моніторинг тендерів в цілому є важливим підготовчим етапом закупівельного процесу. Учасник досліджує ринок, проводить аналіз загальної поточної тендерної картини, в результаті приймає рішення про участь у тому чи іншому аукціоні.

Існує кілька методів моніторингу, з яких кожен постачальник вільний обирати найбільш прийнятний та зручний для нього: \

Як здійснюється пошук?
• Самостійне спостереження – це так званий «ручний» спосіб пошуку конкурсів, які можуть зацікавити учасника. Тут вивчаються закупівельні платформи, досліджуються виставлені там пропозиції. Щоб не втратити час, швидко провести аналіз, зробити вибір та взяти участь у торгах, займатися самостійним спостереженням має спеціально виділений організацією працівник.
• Отримання розсилки від неспеціалізованої компанії – тут інформація збирається сторонніми організаціями у певний часовий проміжок. Отримуючи інформацію, учаснику доводиться самостійно систематизувати, класифікувати її, оскільки неспеціалізовані компанії не є в галузі держзакупівель.
• Розсилка від спеціалізованої компанії – це найвигідніший та раціональніший спосіб моніторингу, коли інформація надходить з електронного майданчику від певного учасника системи ProZorro. Тут обираючи тендер, що цікавить, є можливість відразу визначити важливі моменти, наприклад: ціноутворення, терміни виконання замовлення, співвідношення ціни, якості та умов закупівлі, додаткові можливості (постачання частинами, відстрочення платежів, інші).Особливості та види будівельних тендерів

У сфері держуправління саме будівельні тендери завжди викликали безліч спірних питань та вважалися найскладнішими. З початком функціонування електронних майданчиків ProZorro всі процеси значно спростилися. Тепер кожен підрядник отримує вимоги замовника, може спілкуватися з ним через систему на кількох офіційних майданчиках. Законом також передбачені певні терміни, у яких замовник зобов'язаний дати відповіді на питання виконавців.

Звісно, у будівельних тендерах, головним чином, зацікавлені профільні компанії. Особливо коли в ролі Замовника виступає держава. Тоді переможець отримує масштабний, цікавий проект, гарантію оплати, отже вельми високий та стабільний дохід для всієї організації.

Держорганізації всіх рівнів часто потребують кваліфікованого будівництва. Комунальні підприємства можуть замовляти реконструкції своїх мереж: наприклад, Водоканал замовляє реконструкцію водопроводу, міські ради – будівництво нових будівель для свого розміщення, військові частини – будівництво нових казарм, міські господарства – капітальний ремонт вулиць, окремих об'єктів, тощо.

Як проводиться будівельний тендер?

Введена в роботу електронна тендерна система полегшує бюрократичні процедури, структурує торги, робить їх доступними для більшої кількості учасників.

Алгоритм проведення будівельного тендеру такий самий, як на інші послуги та роботи. Державна компанія, виступаючи як Замовник, оформляє заявку, надаючи на платформу необхідну інформацію, пакет документів. Потім потенційні виконавці подають свої заявки, а після перевірки відповідності розпочинається аукціон, де учасники пропонують свої ставки.

Завершується правочин відразу після опублікування Замовником тендеру на будівництво певного об'єкту офіційно оформленого договору, скріпленого мокрими печатками.

Замовити дзвінок