• Київ,
    Вознесенський узвіз, 23а
  • Пн-Пт: 9:00-18:00

  • Сб, Нд – Вих.

Тендери в Україні: що потрібно знати учасникам

Тендер - це спосіб відбору пропозиції на виконання робіт, надання послуг або постачання товарів, який проводиться на конкурсній основі. Його головна особливість - справедлива конкуренція. Умови проведення дозволяють замовнику вибрати оптимальну пропозицію, яке:

• відповідає поставленим умовам (за термінами, якістю, кількістю і т. д.)
• є вигідним з фінансової сторони.

Тендер може проводити державна або комерційна організація. У державному секторі - це обов'язкова умова проведення публічних закупівель. Участь в тендерах відкриває великі можливості для підприємств отримати великі замовлення. Адже більшість державних закупівель надпорогові, а це значить, що сума угоди перевищує 200 тис. Грн (для товарів і послуг) і 1,5 млн.грн. (Для виконання робіт). Головне, що потрібно для перемоги - добре знати правила проведення та дотримуватися їх на кожному етапі процедури.Як брати участь в тендері?


Участь, а також перемога в тендері - це не мрія, а реальність завдяки електронному майданчику ProZorro. Це непростий процес, але використання прозорої і зрозумілої системи проведення, а також можливість скористатися послугами досвідчених фахівців значно спрощують його.

Як дізнатися про проведення тендера? Після того як замовник оголошує про проведення торгів, інформація розміщується на електронних майданчиках, які авторизовані системою ProZorro . Це офіційний ресурс, який акумулює інформацію про всіх тендерах України (державних і приватних компаній). Оголошення містить основні умови участі в тендері і інформацію про пакет документів, який повинен надати потенційний учасник.

Головне завдання потенційного учасника - зареєструватися на електронному майданчику та моніторити інформацію про торги. Вивчаючи оголошення про тендери важливо звертати увагу на:
• Кваліфікаційні вимоги до підприємств-учасників.
• Вимоги (технічні, якісні та інші характеристики) до закуповуються товари, роботи або послуг.
• Критерії та методику оцінки пропозицій учасників.

Якщо всі умови вам зрозумілі, наступний крок - зібрати всі необхідні документи і подати свою пропозицію в електронному вигляді через авторизовану майданчик.У чому особливості процесу закупівель?


Електронні тендери через систему «Прозоро» - це прозорі закупівлі за європейськими стандартами. Інформація про торги знаходиться у відкритому доступі для учасників.

Одна зі складностей для підприємства на початковому етапі - вибрати тендер. Торгів підходящої тематики може бути багато, але не всі вони підійдуть конкретного учасника. Щоб зрозуміти це, необхідно час для аналізу інформації і, безумовно, досвід.

Після оголошення про торги учасники можуть подавати свої пропозиції, оцінка яких відбувається автоматично - системою ProZorro. А це значить, не тільки те, що рішення будуть об'єктивними і неупередженими. Важливо в таких умовах те, що конкурсна документація, яку подає учасник, повинна бути в ідеальному порядку , підготовлена ​​з урахуванням всіх вимог і подана вчасно. Як показує практика, одна з основних причин відхилення пропозиції - помилки в оформленні документів.

Також є і ще деякі труднощі процедури проведення тендерів:
• Автоматична дискваліфікація через наявність формальних помилок.
• Обмежений час для підготовки заявки, в зв'язку з чим виникають проблеми з отриманням документів у третіх осіб, оформлення яких може займати від 5 до 10 днів.

Часто спірні моменти виникають на етапі розгляду заявок . У цій ситуації свої інтереси можна відстояти шляхом оскарження рішень Замовника.Тендерний супровід: у чому "плюси"?


Якщо вам незнайома система проведення тендерів, оформити документи правильно з першого разу буде не просто. Навіть якщо цим питанням у вашій компанії буде займатися юрист.
Послуги спеціалізованих компаній по супроводу тендерів , як правило, включають в себе:
• Моніторинг та підбір тендерів за заздалегідь визначеними критеріями.
• Аналіз конкуренції і тендерної історії Замовника.
• Попередній аналіз і оцінка умов участі, вимог Замовника.
• Формування та перевірка повного пакету документів для подачі пропозиції.
• Юридичний супровід і консультації на всіх етапах проведення торгів, а також при підписанні договору з Замовником.
• Оскарження результатів тендера і незаконних рішень Замовника.

Правильна підготовка документів та консультативна підтримка досвідчених юристів Sirius Law Firm допоможуть значно збільшити шанси на перемогу в торгах.

Замовити дзвінок